MSSA
Home
Founders
Executive Board
Members
Statute
Documents
Meetings
Contact Us
Comments
Gallery
Autism MK
What is autism?
Charter for persons with autism
Diagnostic tools
Associations
Scientific projects
List of articles
Links
Search
Events
Имаме 39 гости на оваа страница
Login Form

Си ја заборавивте лозинката?
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday4982
mod_vvisit_counterYesterday6001
mod_vvisit_counterThis week22884
mod_vvisit_counterThis month94594
mod_vvisit_counterAll256807

image001.gif
autism2010_banner.png
на официјалната web страница на МНЗА
Институт за дефектологија, Филозофски факултет
бул. Гоце Делчев, бр. 9А, 1000 Скопје
тел. +389-2-3148-834; факс. +389-2-3118-143
E-mail: president@mssa.org.mk

EASPD EASPD Autism Europe GAC
Links
Секојдневно се движиме низ мрежата. Секогаш кога ќе најдеме интересен сајт ќе го ставиме на нашата листа овде за Вас.
Од долунаведенава листа одберете ги темите и потоа одберете го линкот кој ќе го посетите.
 
Home News Contact Us Links